Ви залишаєте ВЕБ-САЙТ САНОФІ

Ви збираєтеся покинути веб-сайт компанії Санофі
Чи бажаєте продовжити?

tabletki.ua

Травні
ферменти

Підшлункова залоза виділяє травні ферменти, які сприяють перетравленню компонентів їжі в тонкому кишечнику. Ферменти розщеплюють складні поживні речовини.

амілаза
розщеплює
вуглеводи
ліпаза
розщеплює
жири
протеаза
розщеплює
білки

Дефіцит
ферментів

Коли організму не вистачає поживних речовин, у людини знижується маса тіла, вона відчуває слабкість, млявість. Виникають гіповітамінози: шкіра стає сухою, волосся — ламкими, псуються і ламаються нігті, кровоточать ясна, в куточках рота з'являються заїди, відмічаються почервоніння язика і відчуття печіння в роті.

Через порушення в роботі підшлункової залози порушується баланс між обсягом і складом спожитої людиною їжі і тим, як травна система здатна цю їжу перетравити і поглинути.

Цей феномен називається «дефіцит ферментів». Ймовірними причинами його появи є порушення функції підшлункової залози і недостатня кількість ферментів.

Причини, що викликають знижене виділення ферментів, можна умовно розділити на дві групи:

Гастрогенна ферментна
недостатність

Гастрогенна ферментна недостатність може виникнути, якщо людина перенесла захворювання, яке призвело до зниженої секреції шлункового соку (видалення частини шлунка, стани зі зниженою кислотністю). Такі захворювання супроводжуються зниженням виділення ферментів. Також причиною появи ферментної недостатності може бути інтенсивний розвиток патогенної мікрофлори в кишечнику, внаслідок чого ферменти в тонкому кишечнику не будуть здатні функціонувати в активній формі.

панкреатична ферментна
недостатність

Другий тип недостатності (панкреатична) можуть викликати або захворювання самої підшлункової залози (первинна), або причини, які обмежують і ускладнюють дію травних ферментів (вторинна).

Первинна панкреатична недостатність означає, що кількість ферментів, що виробляються, нижча за необхідну, але вони виконують свою функцію. А в разі вторинної недостатності навпаки — активність ферментів нижча, хоча їх стільки, скільки потрібно для травлення.

Ферментні
препарати

Зазвичай нормалізувати роботу підшлункової залози допомагають ферментні препарати. Застосування такого засобу означає, що в організм людини вводяться ферменти, яких не вистачає, і вони працюють разом з його «рідними» ферментами.

Традиційні ферментні препарати — це таблетки з захисною оболонкою (стійкою до дії шлункового соку), яка може розчинятися в кишківнику або початкових відділах тонкої кишки. Як тільки захисна оболонка розчиняється в потрібному середовищі, препарат починає діяти.

Одні лікарські препарати містять компоненти шлункового соку (пепсин, соляну кислоту), інші — ферменти, що розщеплюють тільки білки (амілаза, ліпаза, трипсин), треті — панкреатин плюс жовчні кислоти і інші додаткові речовини.

Пропоновані в аптеках ферментні препарати, призначені для поліпшення травлення і допомоги пацієнтам із недостатністю підшлункової залози, не однакові за фармакологічною активністю та здатністю розщеплювати білки, вуглеводи і жири. Ферментні препарати відрізняються між собою формою випуску, складом, кількістю і силою ферментів, яка виражається в міжнародних (МО) одиницях у перерахунку на ліпазу, що розщеплює жири. Для оцінювання використовують міжнародні стандарти, за діючими рекомендаціями яких визначається сила кожного ферментного препарату в міжнародних одиницях за ліпазою. Підбір дозування залежить від ступеня недостатності травлення. Якщо людина дотримується режиму харчування, снідає, обідає і вечеряє, то доза ліпази становить від 20 000 одиниць, при легкому перекусі — 5 000-25 000 одиниць.

  • Новий ферментний препарат Фестал® НЕО 10 000 містить панкреатин в дозуванні 10 000 одиниць по ліпазі.
  • Його оновлена1 формула сприяє травленню, зменшенню відчуття важкості і здуття живота.
  • Фестал® НЕО 10 000 допомагає перетравлювати білки, жири і вуглеводи і таким чином нормалізує процеси травлення2.

Фестал® НЕО 10 000
потрійна
допомога травленню3!

1 Формула оновлена за рахунок збільшення вмісту ліпази (на 3 000 МО) та α-амілази (на 2 500 МО) порівняно із Фестал® НЕО (РП МОЗ України № UA / 11255/01/02 (втратило чинність 06.01.2016 року). Наказ МОЗ України № 905 від 01.12.2014. Зміни до реєстраційного посвідчення затверджені Наказом МОЗ України № 616 від 03.09.14.). Інструкція для медичного застосування препарату Фестал® НЕО 10 000. Наказ МОЗ України №462 от 24.07.2015.
2 Панкреатин – фермент підшлункової залози, що сприяє травленню. Показання: Для поліпшення перетравлювання їжі особам з нормальною функцією шлунково-кишкового тракту в разі порушень режиму раціонального харчування (важкість у шлунку). Метеоризм.
3 До складу препарату входять основні панкреатичні травні ферменти: ліпаза, α-амілаза, протеази (трипсин і хімотрипсин), які чинять ліполітичну, амілолітичну і протеолітичну дію.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитися з інструкцією для медичного застосування препарату Фестал® НЕО 10 000. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Офіційне повідомлення.Зворотний зв'язок.
Всі права захищені® 2019. Дата останнього оновлення інформації 10 квітня 2019 року. Сайт призначений виключно для відвідувачів з України.ТОВ «Санофі-Авентіс Україна», Київ, 01033, вул. Жилянська, 48‒50а, тел.: +38 (044) 354 20 00, факс: +38 (044) 354 20 01, www.sanofi.uawww.festal.ua SAUA.FNE.17.03.0145Інструкція для медичного застосування препарату Фестал® НЕО 10 000. Наказ МОЗ України №462 від 24.07.2015. Р.П. МОЗ України № UA/14533/01/01. Зміни внесені Наказом МОЗ України №54 від 23.01.2017.