Ви залишаєте ВЕБ-САЙТ САНОФІ

Ви збираєтеся покинути веб-сайт компанії Санофі
Чи бажаєте продовжити?

tabletki.ua

Травні
ферменти

Підшлункова залоза виділяє травні ферменти, які перетравлюють компоненти їжі в тонкому кишечнику. Ферменти розщеплюють складні поживні речовини, амілаза – вуглеводи, ліпаза - жири, а протеаза - білки1.

амілаза
розщеплює
вуглеводи
ліпаза
розщеплює
жири
протеаза
розщеплює
білки

Дефіцит
ферментів

Коли організму не вистачає поживних речовин, у людини знижується маса тіла, вона відчуває слабкість, млявість2. Виникають гіповітамінози: шкіра стає сухою, волосся - ламким, псуються і ламаються нігті, кровоточать ясна, в куточках рота з'являються заїди, відзначається почервоніння язика і відчуття печіння в роті3.

Через порушення в роботі підшлункової залози порушується баланс між обсягом і складом спожитої людиною їжі і тим, як травна система здатна цю їжу перетравити і поглинути3.

Цей феномен називається «дефіцит ферментів». Ймовірними причинами його появи є порушення функції підшлункової залози і недостатня кількість ферментів3.

Причини, що викликають знижене виділення ферментів, можна умовно розділити на дві групи: гастрогенні та панкреатичні3.

Гастрогенна ферментна
недостатність

Гастрогенна ферментна недостатність може виникнути, якщо людина перенесла захворювання, яке призвело до зниженої секреції шлункового соку (видалення частини шлунка, стани зі зниженою кислотністю). Такі захворювання супроводжуються зниженням виділення ферментів. Також, причиною появи ферментної недостатності може бути інтенсивний розвиток патогенної мікрофлори в кишечнику, внаслідок чого ферменти в тонкому кишечнику не будуть здатні функціонувати в активній формі3.

панкреатична ферментна
недостатність

Другий тип недостатності (панкреатична) можуть викликати або захворювання самої підшлункової залози (первинна), або причини, які обмежують і ускладнюють дію травних ферментів (вторинна)2.

Первинна панкреатична недостатність означає, що кількість ферментів, що виробляються, нижча, ніж необхідно, але вони виконують свою функцію. А в разі вторинної недостатності навпаки - активність ферментів нижча, хоча їх стільки, скільки потрібно для травлення2.

Ферментні
препарати

Зазвичай нормалізувати процеси травлення допомагають ферментні препарати. Прийом такого засобу передбачає, що застосовані ферменти будуть працювати разом з «рідними» ферментами підшлункової залози людини2.

Традиційні ферментні препарати — це таблетки з захисною оболонкою (стійкою до дії шлункового соку), яка розчиняється у верхніх відділах тонкої кишки. Як тільки захисна оболонка розчиняється в потрібному середовищі, препарат починає діяти.

Одні лікарські препарати містять компоненти шлункового соку (пепсин, соляну кислоту), інші - ферменти, що розщеплюють білки, жири та вуглеводи (амілаза, ліпаза, трипсин), треті - панкреатин плюс жовчні кислоти і інші додаткові речовини2.

В аптеках присутні ферментні препарати, що поліпшують травлення і допомагають пацієнтам з недостатністю підшлункової залози, з неоднаковою фармакологічною активністю, здатністю розщеплювати білки, вуглеводи і жири. Ферментні препарати відрізняються між собою формою випуску, складом і кількістю ферментів, яка виражається в одиницях по ліпазі, яка розщеплює жири. Для оцінки використовуються міжнародні стандарти, за діючими рекомендаціями яких визначається сила кожного ферментного препарату в міжнародних одиницях по ліпазі. Підбір дозування проводиться індивідуально та залежить від ступеня недостатності травлення.

Доза препарату Фестал® НЕО 10 000 залежить від дефіциту панкреатичних ферментів у дванадцятипалій кишці і встановлюється індивідуально. Якщо немає інших рекомендацій та у разі вживання важкоперетравлюваної рослинної їжі, жирної або незвичної їжі приймати 1–2 таблетки однократно. В інших випадках при виникненні розладів травлення рекомендована однократна доза становить 2–4 таблетки. При необхідності дозу препарату можна підвищити. Збільшення дози з метою зменшення симптомів захворювання, наприклад стеатореї або симптомів хронічного панкреатиту, потрібно проводити тільки під контролем лікаря. Добова доза ліпази не повинна перевищувати 15000–20000 ОД ЄФ на 1 кг маси тіла4.

  • Ферментний препарат Фестал® НЕО 10 000 містить панкреатин в дозуванні 10 000 одиниць по ліпазі.
  • Його формула сприяє травленню, зменшенню відчуття важкості і здуття живота.
  • Фестал® НЕО 10 000 допомагає перетравлювати білки, жири і вуглеводи, і таким чином нормалізує процеси травлення4.

Фестал® НЕО 10 000
потрійна
допомога травленню!*

Адаптовано з:
1 “Overview of Gastrointestinal Function & Regulation.” Ganong's Review of Medical Physiology, by Kim E. Barrett and William F. Ganong, McGraw-Hill Education, 2019, pp. 1038–1172.
2 Dominguez-Muñoz JE. Diagnosis and treatment of pancreatic exocrine insufficiency. Curr Opin Gastroenterol. 2018 Sep;34(5):349-354. doi: 10.1097/MOG.0000000000000459. PMID: 29889111.
3 Singh VK, Haupt ME, Geller DE, Hall JA, Quintana Diez PM. Less common etiologies of exocrine pancreatic insufficiency. World J Gastroenterol. 2017 Oct 21;23(39):7059-7076. doi: 10.3748/wjg.v23.i39.7059. PMID: 29093615; PMCID: PMC5656454.
4 Інструкція для медичного застосування препарату Фестал® НЕО 10000, таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні. РП №UA/14533/01/01. Наказ МОЗ України №1994 від 21.09.2021.
* До складу препарату входять три основні панкреатичні травні ферменти: ліпаза, α-амілаза, протеази (трипсин і хімотрипсин), які чинять ліполітичну, амілолітичну і протеолітичну дію.

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем та обов’язково ознайомитися з інструкцією для медичного застосування препарату Фестал® НЕО 10 000. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Офіційне повідомлення.
Всі права захищені® 2021. Дата останнього перегляду 08.07.2022. Сайт призначений виключно для відвідувачів з України.
www.sanofi.uawww.festal.ua
MAT-UA-2200466-1.0-07/2022
Інструкція для медичного застосування препарату Фестал® НЕО 10 000, таблетки, вкриті оболонкою, кишковорозчинні.
РП №UA/14533/01/01. Наказ МОЗ України №1994 від 21.09.2021.